Kaip tapti nepriklausomu nuo elektros, šilumos ir kuro kainų

Vidutiniškai 120 m2 namui, namų šildymui naudojant šilumos siurblį oras-vanduo, reikia apie 6 000 – 8 000kWh elektros energijos per sezoną.

Sumontavus 10kW saulės elektrinę, įsirengus 12kWh bateriją, elektromobilio įkrovimo stotelę ir šilumos siurblį oras-vanduo, galima pagaminti 10 000kWh elektros per metus. Tokio kiekio pagamintos elektros energijos pakanka namų šildymui viso sezono metu, arba galėsite nuvažiuoti 55 555 km elektromobiliu, kurio baterijos talpa siekia 64 kwh.

Iškrautą elektromobilio bateriją patariama krauti iš saulės elektrinės arba kai elektros kaina yra maža. Įsirengus papildomą bateriją šį procesą valdyti bus dar efektyviau: perkant elektrą su biržos planu, tuo metu kai yra maža elektros kaina. Tokiu būdu vidutiniškai galima sutaupyti iki 80% už elektrą.

Saulės elektrinės galimi įrengimo variantai
Saulės elektrinę galima įrengti tradiciškai ant namo stogo arba ant žemės, šalia namų. Bateriją ir įkrovimo stotelę sumontuoti garaže arba lauke, įvertinus technines galimybes ir užsakovo pageidavimus.

Yra ir kitų, nestandartinių sprendimų, kaip pavyzdžiui įrengti stoginę automobiliams su integruotais saulės moduliais ir stoginėje įrengti įkrovimo stotelę. Tai kiek brangesnis sprendimas, bet tai gali būti alternatyva garažui.

Saulės elektrinių, elektromobilio įkrovimo stotelių ir šilumos siurblių oras-vanduo įsirengimas yra mūsų ateitis. Kartu ją galime pasiekti greičiau!