Lietuvoje namų ūkių elektros vartotojai jau pradeda justi padidėjusios elektros energijos rinkos kainą.

Lietuvoje namų ūkių elektros vartotojai jau pradeda justi padidėjusios elektros energijos rinkos kainą. Brangstant gamtinėms dujoms ir kitoms žaliavoms vis daugiau dėmesio skiriama į galimybes patiems  namų ūkiams gamintis elektros energiją iš atsinaujinančių energijos šaltinių, renkantis žaliąją energiją.

Nepaisant energetinės krizės ir augančių energijos kaštų, tarp jų – ir elektros, saulės elektrinės tampa vis paklausesnė kiekvienais metais. Saulės modulių kainos per paskutinį dešimtmetį sumažėjo apie 10 kartų, o efektyvumas išaugo beveik dvigubai. Lankstesnės darosi ir saulės elektrinių įrengimo sąlygos. Vienkartinė investicija į šią sistemą atsiperka per artimiausius metus. Skaičiuojama, jog saulės elektrinė atsiperka per 10 metų, o jei ji yra gaunama pasinaudojant valstybės parama, tuomet atsiperka dar greičiau – per 6-7 metus. Likusius 20 – 30 metų elektros energija galima naudotis nemokamai.

Kylant elektros energijos kainoms, vis aktyviau ieškoma alternatyvų „žaliojoje zonoje“

Kaip teigia UAB ,,Energobalt” vadovas Mindaugas Majauskas, šiuometinės rinkos sąlygos ir išaugę elektros vartotojų kaštai – pats naudingiausias laikas įsirengti nuosavas saulės elektrines, pasinaudojant ES parama. Pasak, M. Majausko, saulės generuojamą elektrą pasitelkia jau ne tik individualiuose namuose, bet ir daugiabučiuose gyvenantys žmonės. Vis daugiau žmonių renkasi, kombinuota šildymo sistemą, elektrinį katilą ir saulės elektrinę, kas duoda labai didele naudą. Yra skaičiuojama, kad toks sprendimas vienam namų ūkiui gali sutaupyti iki  800 eurų per metus. Lietuvoje kasmet vis griežtėjantis energetinio efektyvumo reikalavimai namams, susiduriame su klausimais kokius šildymo ir vėdinimo sprendimus pasirinkti. Naujai besistatantis savo svajonių namus turėtu iš anksto kreiptis į specialistus. Būtina iš anksto numatyti kokią šildymo sistemą, vedinimo sistemą, karšto vandens ruošimo sitemą bus efektyviausia jų namuose ir atitiks energetinio efektyvumo klasę.

Be kitą ko, saulės elektrinė kuria ir papildomą vertę turtui: namą, kuriame yra įrengta saulės elektrinė, galima parduoti ne tik brangiau, bet ir greičiau – teigia nekilnojamo turto vystymo įmonės ,,LINI namai“ pardavimų vadovas Saulius Strazdas.  Saulės elektrinės yra ne tik ekonomiškas pasirinkimas, bet ir ekologiškas. Naudojant savo elektrą yra ne tik ženkliai sutaupomos elektros išlaidų sąskaitos , bet ir prisidedama prie klimato kaitos mažinimo.

Kylant elektros energijos kainoms, vis aktyviau ieškoma alternatyvų „žaliojoje zonoje“

Leave a Reply